چوب نمای ساختمان/ ترمووود فضای باز SLP

جاروی مرکزی آرامین
جاروی مرکزی
مهر ۲, ۱۳۹۴
نمونه پروژه های اجرا شده رادیاتور قرنیزی در استان گیلان
آذر ۲۹, ۱۳۹۴
چوب نمای ساختمان -ترمووود SLP

چوب نمای ساختمان -ترمووود SLP

ترمووود چیست؟

از سالهای بسیار دور بشر به این مطلب پی برده بود که سوزاندن و نیم سوز کردن چوب مقاومت آن را در مقابل بسیاری از عوامل جوی در محیطهای بیرونی افزایش چشمگیر می دهد و در این راستا تحقیقات بسیار گسترده در کشور های مختلف در این زمینه آغاز شد.
کشور فنلاندبا بکارگیری روش‌های مهندسی و فراوری مناسب پس از سالها تحقیقات و آزمایش عمر و دوام چوب‌ها را افزایش داد و با  تیمار حرارتی چوب، به روش ترمو وود (THERMO WOOD) دست یافت که به شرح زیر می باشد:
فاز اول:
ابتدا چوب ها را برش داده و به اشکال مختلف در می آورند و سپس در داخل دستگاه ترمووود آنها را تا ۱۰۰ و سپس ۱۳۰ درجه سانتی گراد تحت شرایط خاص گرما می دهند که این مطلب باعث خشک شدن چوب و کاهش رطوبت چوب می شود.
فاز دوم:
حرارت را ۱۸۰ تا ۲۲۰ درجه سانتی گراد تحت همان شرایط بالا برده و در این حالت کلیه صمغ و رطوبت چوب خارج شده و به صفر نزدیک می شود و ساعتها در این دما و شرایط باقی می ماند و تمام قسمتهای چوب تا مرکز آن به رنگ قهوای روشن در می آید.
فاز سوم:
چوب آرام آرام سرد شده تا دمای آن به ۱۰۰ درجه سانتی گراد برسد و سپس با پاشیدن آب و بخار آب دمای آن را به دمای محیط می رسانند. در این مرحله چوب رطوبت جذب کرده و رطوبت نهایی آن به ۴ تا ۶ در صد می رسد . با استفاده از این روش ، عمده خصوصیات منفی چوب تقریبا از بین می روند .به دلیل دمای بالایی که چوب متحمل می شود ، زنجیره های سلولزی آن شکسته شده ، اسیدهای آن تجزیه شده و از هر گونه جانور میکروسکوپی و حشرات پاک می شود . بخش عمده رزین چوب از آن خارج می شود و آن قسمتی که باقی می ماند به شکل بلور در آمده و بی ضرر می گردد. پس از این فرایند ، چوب در مقابل سرما ، گرما ، بارندگی ، رطوبت ، حشرات و هر گونه تغییر شکل در محیط های بیرونی و داخلی مقاوم میشود.


شرکت پارند رستار نماینده رسمی و انحصاری شرکت SLP فنلاند (عضو انجمن بین المللی ترمووود فنلاند) در خاورمیانه، فعالیت خود را از سال ۱۳۸۷ آغاز نموده است و ضمن اخذ گواهی نامه های کمی و کیفی از آزمایشگاه های مدرن و معتبر امریکا و اروپا (cern, farmila)، در تکمیل فرآیند خدمات رسانی مطلوب به مشتریان ، اقدام به ارائه گارانتی منحصر بفرد ۳۵ ساله و نیز بیمه نامه ۱۰ ساله کیفیت سامان به شبکه مشتریان خود نموده است.

این شرکت در راستای روند ثبات کیفیت محصولات و نیز اهمیت بسیار بالای رنگ جهت استفاده در فضاهای بیرونی و نیز مقاوم سازی در براربر شرایط جوی و از همه مهمتر اشعه UV آفتاب اقدام به اخذ نمایندگی برند برتر Teknos در ایران نمود. شرکت Teknos تولید کننده تخصصی رنگ در صنعت چوب می باشد.


 

محصولات شرکت پارند رستار (نماینده رسمی شرکت slp فنلاند در خاورمیانه) :

چوب های ترمو وود

الف–  بر اساس مشخصات فنی و نوع چوب:

 1. گونه کاج (PNE)
 2. گونه زبان گنجشک (ASH)
 3. تایل های ترمووود یا دکینگ پرتابل

۱. چوب درخت کاج (PINE) که جزو نرم چوب ها محصوب می شود، یکی از بهترین گزینه ها برای استفاده در نمای ساختمان و همچنین محوطه های باز پس از انجام عملیات ترمووود می باشد که با توجه به نوع برش و فرم کاری روی آن به انواع محصولات مختلف به شرح ذیل طبقه بندی می شود:

SHP-16-92

SHP-18-92

SHP-18-118

 

 

SHP-20-140

SHP-26-92

SHP-26-118

SHP-26-140

SHP-42-42

SHP-42-68

SHP-42-92

SHP-42-142


۲. چوب زبان گنجشک یا Ash ازجمله سخت چوبها می باشد که پس از انجام عملیات ترمووود بسیار مقاوم شده و برای استفاده در تمام محیطهای بیرونی مناسب می باشد. بازی رنگ این گونه، پس از oil کاری روی آن بسیار زیبا و دلربا می باشد و می توان این زیبایی را منحصر به فرد نامید. چوب های گونه زبان گنجشک این شرکت در دو رنگ تیره (DARK) و روشن (LIGHT) به دو شکل SHP-ASH و DECKING-ASH به مشتریان عزیز عرضه می شود.

چوب اش چهار تراش

SHP-ASH-20-140

 

 

DECKING-ASH-20-140

DECKING-ASH-20-140


 ۳. Deck Tile یا دکینگ پرتابل ,,, یکی از محصولات بسیار پر طرفدار شرکت SLP فنلاند می باشد که در ابعاد زیر و با دو گونه کاج و زبان گنجشک تولید می گردد. از بزرگترین خصوصیات این محصول امکان نصب و جمع کردن آن در محلهای مختلف توسط خود مصرف کننده می باشد. این محصول از یک تایل پلاستیکی در پایین و چوب ترموود از جنس Pine یا Ash در بالا تشکیل شده است که به راحتی در کنار همدیگر قرار گرفته و تایلهای پلاستیکی داخل یکدیگر قفل می شوند و در نهایت تنها ترمووود قابل دیدن می باشد.
DECK-TILE

DECK-TILE


۲-پارکت های تمام چوب طبیعی ,,,  SLP فنلاند به صورت SOLID تهیه شده و شامل ۲ سانتی متر چوب خالص از جنس درخت زبان گنجشک (ASH) می باشد که ضمن کیفیت بسیار بالا، دارای رنگ های دلربای چوب طبیعی می باشد.
پارکت slp

پارکت slp

 


ب- بر اساس محل کاربرد:

 1. نما
 2. استخر و سونا
 3.  کفپوش
 4.  نرده
 5.  پرچین
 6.  آلاچیق و پرگولا
 7. flower box
 8.  کاور ستون و …

۱. نما

نمای ترمووود SLP

نمای ترمووود SLP

نمای ترمووود SLP

نمای ترمووود SLP


 

۲. استخر و سونا

استخر-ترمووود SLP

استخر-ترمووود SLP

استخر-ترمووود SLP

استخر-ترمووود SLP


۳. کفپوش

 

کفپوش-ترمووود SLP

کفپوش ترمووود SLP

کفپوش ترمووود SLP

کفپوش ترمووود SLP


۴- نرده

نرده-ترمووود SLP

نرده ترمووود SLP

نرده ترمووود SLP

نرده ترمووود SLP


۵. پرچین

پرچین ترمووود SLP

پرچین ترمووود SLP

پرچین ترمووود SLP

پرچین ترمووود SLP


۶. آلاچیق و پرگولا

آلاچیق-ترمووود SLP

آلاچیق-ترمووود SLP

پرگولا-ترمووود SLP

پرگولا-ترمووود SLP


۷.Flower Box

Flower Box-SLP

Flower Box-SLP

Flower Box-SLP

Flower Box-SLP


 

۸. کاور ستون

کاور ستون-ترمووود SLP

کاور ستون-ترمووود SLP


۹- محوطه و درب

درب- ترمووود SLP

درب- ترمووود SLP

 

درب- ترمووود SLP

درب- ترمووود SLP

قسمتی- میدان کاج1

درب- ترمووود SLP


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاه ها بسته شده است